Приветствую Вас Гость
Среда
24.04.2024
06:00

ГОРЛОВСКИЙ КОЛЛЕДЖ ГОРОДСКОГО ХОЗЯЙСТВА

Меню сайта
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

     

     

      

     

     

    Правила  прийому  до  Горлівського коледжу міського господарства

     в 2014 році

     

    Провадження освітньої діяльності у Горлівському коледжі міського господарства здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України (серія АЕ № 285147, виданої 08.11.2013 року, яка діє з 01.07.2013 року по 01.07.2018 року). (додається копія ліцензії).

     

    Правила прийому розроблені Приймальною комісією  Горлівського коледжу міського господарства (далі – приймальна комісія) відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році (далі – Умов прийому), затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 29 жовтня 2013 року № 1510 «Про затвердження Умов прийому до вищіх навчальних закладів України в 2014році», зареєстрованих  у  Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1855/24387.

     

             І. Загальні положення

    1. Горлівський  коледж міського господарства оголошує прийом на підготовку фахівців за освітньо–кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста за спеціальностями відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу:

    Напрями підготовки

    Код та назва спеціальності

    Код

    Назва

    Код

    Назва

    060101

    Будівництво

    5.06010113

    Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання

    45.0601011

    Монтаж і обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляції

    050601

    Теплоенергетика

    5.05060103

    Монтаж і обслуговування теплотехніч-ного устаткування і систем теплопоста-чання

     

     (див. додаток 1).                   

    1.2.  До Горлівського коледжу міського господарства приймаються громадяни України, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту.  Особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти, крім права на здобуття вищої освіти за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

     Прийом до Горлівського коледжу міського господарства на всі освітньо-кваліфікаційні рівні здійснюється за конкурсом незалежно від джерел фінансування.

                1.3  Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток під час вступу, надається 200 місць (або надання місць у гуртожитку гарантовано).

    Гуртожиток розташований поряд з коледжем. Всі іногородні бажаючі проживати в гуртожитку забезпечені місцями. Розрахований гуртожиток на 100 кімнат площею 18 м2 кожна кімната.

             В кімнаті мешкає по двоє студентів.

             На кожному поверсі розташовані:

    • 2 кухні з газовими плитами
    • 2 умивальні кімнати
    • 2 туалетні кімнати

             На першому поверсі розташована кімната відпочинку й кімната самопідготовки студентів до занять.

                Гуртожиток забезпечений опаленням.

            

     

             ІІ. Вимоги до рівня освіти вступників

    1. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста приймаються особи з повною загальною середньою освітою.
    2. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти приймаються особи з базовою загальною середньою освітою.
    3. Горлівський коледж міського господарства здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом  Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які  повертаються після академічної відпустки.

    2.4. Горлівський коледж міського господарства має право приймати на другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули повну загальну середню освіту для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, що визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2007 року №839 «Про затвердження переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста» і зазначається у правилах прийому до вищого навчального закладу.

             2.5. Горлівський коледж міського господарства має право приймати на навчання осіб, які здобули базову або повну вищу освіту для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за іншим напрямом підготовки (спеціальністю) у межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до правил прийому до Горлівського коледжу міського господарства.

    1. Горлівський коледж міського господарства має право приймати

    на вакантні місця другого курсу (з нормативним терміном навчання) осіб, які здобули повну загальну середню освіту і подають для участі у конкурсі сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (складають вступні екзамени відповідно розділу VI цих Правил).

    Горлівський коледж міського господарства має право приймати на перший курс (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за умови вступу на споріднену спеціальність, яка визначається відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007року №1117 «Про затвердження Державного переліку професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах» та від 20 червня 2007 року №839 «Про затвердження переліку спеціальностей, за яким здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста» і зазначається у правилах прийому до вищого навчального закладу.

    Горлівський коледж міського господарства має право зараховувати зазначені категорії осіб за умови виконання вступниками вимог, визначених розділами IV, V, VI та пунктом 10.1 розділу Х цих Правил.

    ІІІ. Фінансування підготовки фахівців

    3.1. Фінансування підготовки фахівців у Горлівському коледжі міського господарства здійснюється:

    за рахунок видатків державного бюджета - за державним замовленням;

    за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб.

    3.2. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

    3.3. Громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю) у державних та комунальних навчальних закладах, якщо він за станом здоров’я втратив можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії.

    IV. Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання

    4.1. Порядок роботи приймальної комісії (дні тижня та години):

    Приймальна комісія працює згідно графіку роботи коледжу з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.45. Перерва – з 12.00 до 12.45. Напередодні святкових днів приймальна комісія працює з 8.00 до 15.45. На період вступних випробувань (з 21.07.2014 по 31.07.2014 р.) приймальна комісія працює по суботах з 8.00 до 15.00. Оплата праці членів приймальної комісії у вихідні дні здійснюється згідно порядку, передбаченому чинним законодавством України.

    4.2. Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти проводиться в такі строки:

    Етапи вступної кампанії

    Денна форма навчання

     

    Навчання без відриву від виробництва

    вступники на основі освіти

    базової загаль-ної серед-ньої

    повної

    загаль-ної серед-ньої

    на базі диплома кваліфіко-ваного робітника

    на базі диплома кваліфіко-ванного робітника

    повної загальної середньої

    Початок прийому заяв та документів (в паперовій або електронній формі)

    11 липня 2014 року

     

     

     

    11 липня 2014 року

    Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають право складати вступні випробування, що проводить вищий навчальний заклад

    о 18 годині 24 липня 2014 року

     

     

     

     

     

    о 18 годині

    24 липня 2014 року

           о 18 годині

    24 липня 2014 року

    Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які не складають вступних випробувань

    -

    о 12 годині

    1 серпня 2014 року

    о 12 годині

    1 серпня 2014 року

    Строки проведення вищим навчальним закладом вступних випробувань

    25липня – 1 серпня 2014 року

     

    25липня – 1 серпня 2014 року

     

    Термін оприлюднення рейтингового списку вступників

    перший - не пізніше 12 години 2 серпня 2014 року

    другий - не пізніше 12 години 5 серпня 2014 року

    третій - не пізніше 12 години 8 серпня 2014 року

     

     

     

     

    Терміни зарахування вступників

     

     

     

     

     

    за державним замовленням – не пізніше 15 години

    11 серпня 2014 року

     

    за держав-ним замовлен-ням –

    не пізніше 15 години 11 серпня 2014 року

    за державним замовленням –11 серпня;

    за кошти фізичних та юридичних осіб – після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму (спеціальності) –не пізніше 18 серпня 2014 року

               

     

     

             V. Порядок прийому заяв і документів для вступу у Горлівський  коледж міського господарства

    5.1. При вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста вступник може подати заяву (заяви) в паперовій або в електронній формі не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж на три напрями підготовки (на три спеціальності) у кожному з них. Заяви подані на певний напрям підготовки (спеціальність) до одного вищого навчального закладу за різними формами навчання, вважаються фактом подання однієї заяви.

    5.2. У заяві вступники вказують напрям підготовки, факультет, спеціалізацію, нозологію,профіль, мову тощо (уразі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра) і спеціальність (уразі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, спеціаліста, магістра) та форму навчання.

    5.3. При поданні заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:

    документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон), військовий квиток або приписне свідоцтво (для юнаків, які досягли 17-річного віку), свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство.

    документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

    сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);

    медичну довідку за формою 086-о;

    На вимогу вступника приймальна комісія засвідчує копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, додатка до нього і сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання.

    5.4. До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

    документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;

    сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) за особистим вибором оригінали або копії;

    копію документа, що посвідчує особу та громадянство;

    медичну довідку за формою 086-о або її копію;

    шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

    Інші документи або їх копії подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами зарахування за відповідними напрямами (спеціальностями), установленими законодавством, у строки, визначені для прийому документів, не пізніше строку для прийняття приймальною комісією першого рішення про рекомендування вступників до зарахування.

    5.5. Вступники мають право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2014 році, або сертифікати чи їх дублікати за 2008, або 2009, або 2010, або 2011, або 2012, або 2013 рік.

    5.6. Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються.

    5.7. Особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди) подають документи, що засвідчують їхнє право на складання вступних екзаменів у Горлівському коледжі міського господарства.

    5.8. Особи, які не подають сертифікати (сертифікат) зовнішнього незалежного оцінювання, подають документи, що засвідчують їх право на складання тільки вступних екзаменів у Горлівському коледжі міського господарства:

    громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;

    військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, при вступі на заочну форму навчання;

    особи, що мають захворювання, вказані в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, встановленому Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може забезпечити проходження незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень.

    5.9. Особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше, подають документи, що підтверджують їх право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі за їх вибором.

    5.10. Громадяни України, які у 2014 році здобули повну загальну середню освіту за кордоном, подають документи, що підтверджують їх право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі за їх вибором.

    5.11. Заяви в електронному вигляді мають право подати вступники, які бажають взяти участь у конкурсному відборі на основі атестату про повну загальну середню освіту, сертифікату (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів, визначених Правилами прийому до Горлівського коледжу міського господарства.

    5.12. Заява в електронній формі подається шляхом заповнення вступником електронної форми в режимі он-лайн відповідно до Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 29 жовтня 2013 року № 1510 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1856/24388.

    5.13. Вступник може подати заяву в паперовому або в електронному вигляді не більше, ніж до п’яти вищих навчальних закладів України та не більше трьох заяв на напрями підготовки (на три спеціальності) про участь у конкурсному відборі  та форми навчання  у кожному з вищих навчальних закладів). Факт кожної подачі заяви в паперовому вигляді (із зазначенням того, оригінали чи копії документів додані до заяви)  реєструється уповноваженою особою приймальної комісії у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - Єдиній базі) безпосередньо під час прийняття заяви. Заяви подані вступниками до приймальних комісій в паперовому вигляді та зареєстровані у Єдиній базі, обробляються приймальними комісіями.

    5.14. Вступники, які подають сертифікат з кількістю балів з визначених предметів нижче встановленої Умовами прийому та правилами прийому до вищого навчального закладу мінімальної кількості балів, до участі у конкурсі не допускаються та на навчання не зараховуються (крім випадків, передбачених абзацом третім пункту 6.1 розділу VI цих правил).

    5.15. Приймальна комісія здійснює перевірку достовірності даних, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, в Єдиній базі.

    Письмове підтвердження адміністратора (розпорядника) Єдиної бази або директора Українського центру оцінювання якості освіти про недостовірність інформації, поданої вступником до вищого навчального закладу, є підставою для прийняття приймальною комісією рішення щодо відмови в участі у конкурсному відборі та зарахуванні на навчання (скасування наказу про зарахування).

    5.16. Приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників і приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до вищого навчального закладу протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в Єдиній базі або отримання результатів вступних екзаменів (творчих конкурсів, фахових випробувань), але не пізніше 01 серпня. Оприлюднення відповідних рішень здійснюється на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті вищого навчального закладу.

    5.17. Факт ознайомлення вступника з правилами прийому, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідного напряму (спеціальності), а також надання ним згоди на оприлюднення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних екзаменів), наявності підстав для вступу поза конкурсом та на обробку його персональних даних в Єдиній базі фіксується в заяві вступника і підтверджується його особистим підписом при поданні заяви для участі у конкурсному відборі.

     

    VI. Вступні випробування та конкурсний відбір

    6.1. Приймальна комісія Горлівського коледжу міського господарства допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з відповідних загальноосвітніх предметів, визначених Переліком конкурсних предметів  сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних випробувань, див. додаток 5):

    для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста - не нижче 124 балів з конкурсних предметів;

    Вищий навчальний заклад за рішенням приймальної комісії допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступника, який подає сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, кількість балів якого з одного з непрофільних загальноосвітніх предметів, визначених правилами прийому до вищого навчального закладу, нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільного конкурсного предмета, зазначена у сертифікаті, становить не нижче 170 балів.

    Вступник допускається до участі у конкурсному відборі для зарахування на навчання, якщо кількість балів у сертифікаті із загальноосвітніх предметів становить не менше 124 (крім випадків, передбачених абзацом третім  цього пункту).

    6.2. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (вступних екзаменів), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту та додаткових балів, передбачених Умовами прийому та правилами прийому до Горлівського коледжу міського господарства.

    При цьому середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності, наведеною у додатку 7 до цих правил і вноситься до Єдиної бази. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: “3” відповідає “6”, “4” відповідає “9”, “5” відповідає “12”.

    6.3. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (результати вступних екзаменів) з двох предметів за переліком, що наведений у додатку 5.

    6.4. Для конкурсного відбору осіб, які на основі базової загальної середньої освіти вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, зараховуються результати вступних випробувань з двох предметів за переліком, що наведений у додатку 5.

    6.5. Для конкурсного відбору осіб, які на основі базової загальної середньої освіти вступають для  здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня  молодшого спеціаліста, конкурсний бал обчислюється як сума балів результатів творчих конкурсів, вступних екзаменів, середнього бала документа про базову загальну середню освіту та додаткових балів у передбачених цими правилами випадках. Середній бал документа про базову середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих бала та вноситься до Єдиної бази. Оцінки з документа про базову  загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються  таким чином: "3" відповідає "6", "4" відповідає "9", "5" відповідає "12".

    Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 60-бальну шкалу з використанням коефіцієнта «5» за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, значенням 60-бальної шкали, наведеною в додатку 7 Правил прийому до ГКМГ в 2014року.

    6.6. Результати вступних екзаменів для вступників, які вступають на основі базової загальної середньої освіти, оцінюються за 12-бальною шкалою.

    6.7. Результати вступних екзаменів для вступників, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.

    6.8. Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, особи, знання яких було оцінено балами нижче встановленого правилами прийому мінімального рівня, а також особи, які забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в наступних вступних випробуваннях та у конкурсному відборі не допускаються.

    Перескладання вступних випробувань не допускається.

    6.9. Апеляції на результати вступних екзаменів, що проведені Горлівським коледжем міського господарства., розглядає апеляційна комісія, склад та порядок роботи якої затверджуються наказом його керівника.

    Порядок подання і розгляду апеляції повинен бути доведений до відома абітурієнтів до початку вступних випробувань.

    Апеляція щодо екзаменаційної оцінки повинна подаватись в день проведення усного екзамена, а з письмового – не пізніше наступного робочого дня після оголошення оцінки. Апеляційна заява на результати вступних випробувань подається вступником в письмовій формі на ім’я директора Горлівськом коледжу міського господарства.

    Апеляція розглядається на засіданні апеляційної комісії не пізніше наступного робочого дня після її подання, як правило в присутності вступника. Додаткове опитування абітурієнта при розгляді апеляції не допускається.

    Апеляційна комісія за наслідками розгляду може прийняти такі рішення:

    • Відмовити в задоволенні апеляційної заяви;
    • Задовільнити апеляційну заяву;
    • Відмовити в прийнятті до розгляду апеляційної заяви як такої, що не належить до компетенції комісії.

    У разі задовільнення апеляційної заяви комісією приймається рішення про зміну оцінки.

    6.10. Особи, не атестовані з української мови, подають сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (складають вступний екзамен) з української мови та літератури при вступі на напрями, на які «Українська мова і література» є профілюючим предметом.

    Результат екзамену оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів і зараховується замість бала сертифіката з української мови та літератури.

    6.11. Програми фахових випробувань для вступу на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня розробляються і затверджуються Горлівським коледжем міського господарства не пізніше ніж за чотири місяці до початку прийому документів.

    Програми фахових випробувань оприлюднюються на веб-сайті Горлівського коледжу міського господарства та в приймальній комісії.

     

    VII. Цільовий прийом до Горлівського коледжу міського господарства

    7.1. Цільовий прийом організовується:

    відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості»;

    7.2. Особи, які вступають до Горлівського коледжу міського господарства на підготовку за державним замовленням на умовах цільового прийому згідно з установленими квотами, додають направлення, видане відповідними органами освіти Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (для закладів I - II рівнів акредитації - відповідними органами освіти районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій), а також міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.

    7.3. Установлена квота не повинна перевищувати 25 відсотків.

    7.4. Учасники цільового прийому зараховуються за окремим конкурсом на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста. Конкурс відбувається відповідно до конкурсного бала, визначеного на загальних засадах для цієї категорії вступників.

    Конкурс відбувається відповідно до суми набраних балів без урахування категорій вступників, зазначених у пункті 1 розділу X.

    7.5. Особи, які не зараховані на цільові місця за окремим конкурсом, можуть брати участь у конкурсі на загальних засадах.

            

    VIII. Зарахування за співбесідою

    8.1. За результатами співбесіди зараховуються до Горлівського коледжу міського господарства особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право.

    8.2. Програму співбесіди із зазначеними категоріями осіб затверджує голова приймальної комісії Горлівського коледжу міського господарства.

    8.3. Особи, які за наслідками співбесіди не рекомендовані до зарахування на навчання і які подали сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів з результатами, не нижчими передбачених правилами прийому, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах.

     

    IX. Зарахування вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів

    9.1. Зараховуються до Горлівського коледжу міського господарства відповідно до розділу XІІ цих правил за умови подання сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання з кількістю балів не нижче мінімального рівня для допуску до участі в конкурсному відборі учасники міжнародних олімпіад за умови, якщо вони вступають на напрями, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони брали участь у міжнародній олімпіаді.

    9.2. Призерам (особам, нагородженим дипломами I - III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів до конкурсного бала при вступі на основі повної загальної середньої освіти зараховується додатковий бал за умови, якщо вони вступають на напрями, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами.

    Призерам III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої  академії наук України зараховується додатковий бал за умови відповідності секції, по якій вступник брав участь у конкурсі-захисті, напряму підготовки (спеціальності) згідно з додатком 1 до цих Правил.

    9.3. Величина додаткового бала встановлюється:

    особам,  нагородженим дипломами  I ступеня, – 50 балів;

    особам,  нагородженим дипломами  IІ ступеня, – 40 балів;

    особам, нагородженим дипломами  IІІ ступеня, – 30 балів:

    Чемпіонам України – 50 балів;

    особам, які посіли IІ місце на чемпіонаті України, –  40 балів;

    особам, які посіли IІІ місце на чемпіонаті України, –  30 балів.

    Додатковий бал зараховується лише за однією з перелічених вище підстав.

    9.4. Норма, визначена пунктами 9.1, 9.2 цього розділу, поширюється на учасників міжнародних олімпіад, призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та призерів ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів – захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, що відбулися у поточному навчальному році, за переліками, визначеними наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

    Інформація про осіб, які є призерами IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІІ етапу всеукраїнських конкурсів – захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, вноситься Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки до Єдиної бази до 01 липня.

     

    X. Зарахування поза конкурсом

    10.1. Зараховуються поза конкурсом:

    особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надане таке право;

    діти, батьки яких загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями відповідно до Указу Президента України від 19 травня 1999 року № 524 «Про державну допомогу дітям, які вчаться за гірничими спеціальностями і чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах»;

    діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа віком від 18 до 23 років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.94 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (зі змінами);

    інваліди I та II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;

    особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право;

    особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надане таке право;

    діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків, відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді»;

    члени сімей шахтарів та гірничорятувальників, які загинули внаслідок аварії на орендному підприємстві «Шахта імені О. Ф. Засядька» (постанова Кабінету Міністрів України від 09.01.2008 № 6).

    10.2. Кількість місць для осіб, визначених у пункті 10.1 цього розділу, установлюється приймальною комісією вищого навчального закладу за результатами моніторингу проведення вступної кампанії попередніх років і не повинна бути більше 25 відсотків обсягу державного замовлення з кожної спеціальності, доведеного вищому навчальному закладу.

    У випадку встановлення такої квоти зарахування осіб, визначених пунктом 10.1 цього розділу, відбувається за конкурсом відповідно до конкурсного бала вступника.

     

    XI. Право на першочергове зарахування

    11.1. Право на першочергове зарахування до вищих навчальних закладів мають:

    особи, яким відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» надане таке право;

    особи, яким відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» надане таке право при вступі до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів;

    особи, яким відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надане таке право;

    особи, яким відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді» надане таке право;

    особи, яким відповідно до Указу Президента України від 12.09.2007 № 849 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року «Про основні напрями фінансового з